Lot-en-Quercy

Ontdek de Lot, een van de mooiste rivieren van Frankrijk met kleurige kliffen, pittoreske dorpjes, prachtige kastelen, middeleeuwse monumenten en natuurlijk gastronomie, wijn van Cahors, “confits” en andere foie gras specialiteiten.

Basissen: Luzech, Cahors, Fourques-sur-Garonne

lot-02

5 goede redenen om te vertrekken

2. Paradijs van fijnproevers
3. St Cirq Lapopie: uitgeroepen tot het mooiste dorp van Frankrijk
4. Cahors en haar Valentré brug, erfgoed van de Unesco
5. Geen sluiswachter: geen tijdsdruk om te varen: vrij van zonsopgang tot zonsondergang

Kaart van Lot-en-Quercy

Toeristische attracties

• De gastronomie
• Parnac, dorpje in het hart van het wijngebied
• De grotten van Pech-Merle
• Het kasteel van Cenevieres
• De middeleeuwse huizen van St.Cirq Lapopie
• Het dorp Vers en haar romeinse vesting
• Cahors: de oude stad, de middeleeuwse stad, de brug van Valentre, geclassificeerd als werelderfgoed van de Unesco. Pittoreske markt op woensdag en zaterdag
• Luzech: het kasteel van Caix, het kasteel van Camy, de toren van Luzech, Uxellodunum, de Onze Lieve Vrouwkapel

Evenementen

• Het strand van Cahors (half juli / half augustus – veilig zwemmen, sportartikelen)
• Nachtmarkt van Luzech (augustus)
• De muzikale fijnproevers van Parnach (eerste en derde woensdag in juli en augustus)
• Smaken Festival van de Lot (1e weekeinde van juli gastronomie op z’n best)
• Juni tuin Cahors (animaties en verkenning van de tuinen van Cahors, de hele maand juni)
• Verlichting van de Valentré brug bij nacht (half juli, half augustus)